STSport

Arnold Schwarzenegger urodził się 30 lipca 1947 roku w wiosce Thal nieopodal Grazu w Austrii.

Jego ojciec był policjantem i chciał ukierunkować syna na ten sam zawód, jednakże Arnold poszedł inną drogą. Stał się najlepszym zawodowym kulturystą starej ery, triumfatorem najważniejszych konkursów kulturystycznych, ikoną kulturystyki, człowiekiem, dzięki któremu ten sport rozwinął się do tych rozmiarów jak obecnie. Arnold nadał kulturystyce nowy wymiar, wyznaczył nowe trendy rozwoju masy mięśniowej. Arnold został nazwany kulturystą wszech czasów „Mr.Everything”. Siedmiokrotnie zdobył tytuł Mr.Olympia. Na swoim koncie miał również tytuły Mr.World, Mr.Europe, Mr.Universe.

W 1970 roku rozpoczął karierę aktorską, a od 2003 roku karierę polityczną zostając gubernatorem Kalifornii. Jest przykładem człowieka, który z małej austriackiej wioski dotarł na sam szczyt zostając królem kulturystyki jednym z najpopularniejszym aktorów na świecie, a później znaczącym politykiem. Gdyby nie konstytucja USA, która mówi, że prezydentem może zostać jedynie osoba, która w chwili narodzin była obywatelem Stanów Zjednoczonych to zapewne Schwarzenegger kandydowałby także na prezydenta Stanów Zjednoczonych bijąc na głowę Barracka Obamę.

Mało, kto jednak zdaje sobie sprawę z wielu wstydliwych epizodów z życia Arnolda Schwarzeneggera, w którym były zarówno wątki homoseksualne, seks grupowy jak i wszechobecna przemoc, jakich się dopuszczał w młodości. Wiele z tych przedmiotów było przedmiotem rozmaitych dywagacji czas jednak napisać trochę o faktach.

Arnold Schwarzenegger na początku swej kariery aktorskiej pozował nago dla wybitnego fotografa –znanego homoseksualisty i wielbiciela umięśnionych i nagich ciał Roberta Mapplethorpe, który zmarł później na AIDS w 1989 roku. Robert Mapplethorpe przy fotografowaniu posługiwał się polaroidem. Interesowało go głównie piękno męskiego ciała, chociaż nie stronił również od fotografowania dobrze zbudowanych kobiet takich jak Mrs. Ameryki Lisa Lyon, która była pierwsza kulturystką na świecie, która w 1980 roku znalazła się w Playboyu. Dokładnie nie wiadomo, jakie pobudki kierowały Arnoldem, aby robić sobie podobne zdjęcia? Było to samouwielbienie połączone z inklinacjami do homoseksualizmu? Spekulowano, że był nie tylko modelem dla Mapplethorpe, ale także jego kochankiem. Brało się to z jego wcześniejszych doświadczeń z innym homoseksualistą mieszkającym w Monachium, o którym napiszę w dalszej części tego artykułu.

Arnold oczywiście dementował te pogłoski o swoich skłonnościach do tej samej płci. Apogeum tego skandalu osiągnęło swój punkt kulminacyjny tuz przed kandydowaniem Schwarzeneggera na fotel gubernatora Kalifornii w 2003 roku. Wtedy Fundacja Roberta Mapplethorpe finansująca liczne publikacje na temat fotografii, wspierająca wystawy w różnych instytucji sztuki chciała upublicznić dwuznaczne i niecodzienne zdjęcia Arnolda.

Schwarzenegger obawiał się wypłynięcia tych zdjęć na światło dzienne, gdyż bał się, że zniszczą jego karierę polityczną i uniemożliwią mu objęcie fotela gubernatora Kalifornii.

Spekulacje rozgorzały na dobre na temat jego ekscesów seksualnych po wydaniu przez Schwarzeneggera biograficznej książki, która napisał z Douglasem Kentem Hallem pod tytułem „Arnold edukacja kulturysty”. Opisywał tam zajścia, jakie miał z jednym z sędziów zawodów kulturystycznych, właścicielem siłowni i sklepu w Monachium, którego nazywał „Schneck”.

W swej autobiografii pisał:

-„ Zatrzymałem się u niego na cztery dni. Miałem swój pokój, ale nie było w nim łóżka. Musiałem spać na kanapie. Schneck obiecał, że załatwi mi łóżko. Mój pracodawca zaproponował w końcu, że mógłbym spać w jego sypialni…Pochylił się nade mną: -Mogę ci załatwić rolę w filmach. Mogę cię finansować. Potem wyślę cię do Kalifornii, do Ameryki. Będziesz mógł trenować z wielkimi mistrzami-malował przede mną marzenia. Wiedział, co chcę robić w życiu. Rzeczywiście chciałem mieć własny klub sportowy i robić karierę w filmie. Pragnąłem takiego życia jak miał Reg Park.”

Jak Arnold rozwiązał te dylematy? Jakie podjął decyzje? Czym one skutkowały w przyszłości?

Arnold Schwarzenegger po tej propozycji zamieszkał ze „Schneckiem”. Prowadził jego siłownię, mieszkał u niego. Oczywiście w swojej biografii napisał, że między nimi nigdy do niczego nie doszło i że zachował godność i szacunek dla samego siebie. Osobiście wydaje mi się to niewiarygodne i nielogiczne. Wynikałoby z tego, że Arnold Schwarzenegger zamieszkał z homoseksualistą, u którego pracował, jednakże nie uprawiał z nim seksu, a przecież „Schneckowi” chodziło ewidentnie tylko i wyłącznie o seks z mężczyzną. Praca, którą oferował ten biznesmen była tylko pretekstem, aby zwabiać młodych kulturystów pod swój dach. Z lektury książki można dowiedzieć się też, że wcześniej przed Arnoldem dwóch anonimowych kulturystów uległo seksualnym zakusom „Schnecka” i zamieszkiwało przez pewien czas u niego odnosząc z tego pewne korzyści finansowe. Można, więc na ten temat wiele spekulować, ale zupełnie niewiarygodna wydaje się być wersja Schwarzeneggera. Po prostu nie trzyma się ona kupy.

Arnold Schwarzenegger w wieku 19 lat po zajęciu II miejsca w prestiżowym konkursie Mr.Universe prawdopodobnie w wyniku zażywania sterydów anabolicznych zaczął przejawiać olbrzymie skłonności do agresji. Bezustannie z kimś się konfrontował, walczył i bez przerwy udowadniał sobie swoją wartość w starciach na ulicy. Na każdym kroku chciał się z kimś bić. Ludzie schodzili mu z drogi. Był nieobliczalny.

W swej biograficznej książce Arnold mówił o sobie:

– „ Byłem silny i chodziłem po ulicach zachowując się jak twardziel. Jeśli ktoś odważył się na jakiś komentarz na mój temat albo sprawiał mi kłopoty, waliłem go po głowie. Zdarzało mi się wchodzić do piwiarni, w której jadaliśmy obiady po treningu i wszczynać bójki bez żadnego powodu…Byłem chuliganem. Wielkim bysiorem, popisującym się swoja siłą. Biłem się niemal codziennie. Byłem na bakier z policją, rozbijałem się samochodem, zebrałem mnóstwo mandatów za przekroczenie prędkości”.

Były to postawy godne potępienia, jednakże taki okres w życiu Arnolda trwał tylko do momentu jego pobytu w Monachium. W momencie, kiedy Joe Weider ściągnął go do USA i podpisał z nim kontrakt u Arnolda nastąpiła gwałtowna przemiana. Był w obcym miejscu, wśród obcych ludzi. Nie mógł sobie pozwolić na agresywne zachowanie, gdyż w ten sposób mógł zrujnować wszystko. Diametralnie zmienił swoje życie krok po kroku osiągał swój cel.

Odnośnie zarzutów uprawiania seksu grupowego Arnold Schwarzenegger nie krył się z tym mówiąc w rozlicznych wywiadach między innymi o tym, że „nie każdy mężczyzna potrafi uprawiać seks przy innych mężczyznach”. Był zadowolony z tego, że on nie miał takich problemów i kompleksów. Brało to się z tego, że Arnold był dumny z wyglądu swego ciała i lubił się nim chwalić. Poniekąd można uznać, że był ekshibicjonistą tak jak większość kulturystów gloryfikujących swe ciała.

Na tematy seksu grupowego wypowiada się między innymi w swej autobiografii.

„Zabieraliśmy ze sobą dziewczyny, żeby przygotowywały posiłki. Rozpalaliśmy ognisko i urządziliśmy coś na kształt małych zawodów. Ciężko pracowaliśmy, ale równocześnie nieźle się bawiliśmy. Po sesji wstrząsowej piliśmy wino oraz piwo, upijaliśmy się….To był wspaniały okres w moim życiu. Wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy gladiatorami, zwierzętami. Pływaliśmy nago na łonie natury, mieliśmy mnóstwo jedzenia, wina i kobiety. Jedliśmy jak zwierzęta i zachowywaliśmy się jak bestie.”

Czy należy potępiać Arnolda Schwarzeneggera za to, jaki był w młodości, jak żył, jak postępował?

O podobnych orgiach i występkach seksualnych marzy większość mężczyzn, jednakże to Arnold realizował swoje fantazje. Był kulturystą o nieprzeciętnej sylwetce, która przyciągała do niego tłumy kobiet zafascynowanych jego osobą. Kto by nie wykorzystał takiej okazji na jego miejscu? Arnold traktował wszystkie kobiety instrumentalnie. Służyły one do zaspokajania jego potrzeb seksualnych. Nie chciał się wiązać z żadną z nich, gdyż uważał, że związek z jakąkolwiek kobietą odciągałaby go od treningów i przeszkadzał w realizacji jego celu, jakim było zostanie najlepszym kulturystą świata. Być może wyda się to brutalne, ale Schwarzenegger dzięki podobnej postawie i myśleniu osiągnął sukces realizując krok po kroku swoje zamierzenia. Stał się ikoną kulturystyki, człowiekiem, który na zawsze odmienił obraz tego sportu.

W jednym z wywiadów na temat swych zachowań z przeszłości Arnold powiedział – „Przeszłość nie może się ciągnąć za człowiekiem w nieskończoność. Człowiek powinien być rozliczany też za to, kim jest teraz, a nie za to, jaki był kiedyś.”

Metamorfoza, jaka przeszedł Arnold jest doskonałym przykładem na to jak człowiek może się zmienić niezależnie od czynników, jakie determinują jego wcześniejsze życie.

Schwarzenegger robił wszystko, aby osiągnąć swój cel i udało mu się to. Taka postawa powodowała, że musiał przekraczać coraz to kolejne bariery normalności i łamać stereotypy wyznaczając nowe trendy w rozwoju muskulatury.

Arnold niezależnie od tego jak żył stał się legendą…Królem kulturystyki tamtych czasów.

autor: Krab

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.