STSport

Federacja UFC poinformowała, że walka wieczoru na gali, która odbędzie się 14 kwietnia w Szwecji będzie pojedynek szwedzkiej nadziei MMA – Alexandra Gustaffsona z brazylijskim weteranem – Antonio Rogerio Nogueirą.

Gustaffon, który zadebiutował na zawodowym ringu w 2007 roku, szturmem wkracza na salony MMA. Ze swoich 14 stoczonych walki wygrał aż 13. Ostatni raz podczas UFC 141 – pokonał wówczas, przez TKO w pierwszej rundzie, Wladimira Matuszczenkę z Rosji. Było to jego czwarte zwycięstwo z rzędu. Powoli staje się naturalnym kandydatem do walki o mistrzostwo UFC. Ewentualne zwycięstwo nad rutyniarzem z Brazylii na pewno przybliży go do tego celu.

Jego rywalem będzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy MMA, weteran Pride – Antonio Rogerio Nogueira. Ostatnio w oktagonach wiodło mu się różnie. W trzech ostatnich walkach poniósł aż dwie porażki (z Ryanem Baderem i Philem Davisem). Jednak podczas swojego ostatniego starcia, na UFC 140, w świetnym stylu, przez TKO pokonał Tito Ortiza i udowodnił, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w swojej karierze.

Zaanonsowano jeszcze jeden pojedynek tej gali. Brad Pickett zmierzy się z Damacio Pagem. Tych zawodników łączy całkiem sporo. Obaj walczyli w WEC, obaj mają zasobą ledwie jedną walkę w UFC, obaj tę pierwszą walkę przegrali i obaj bardzo potrzebują zwycięstwa. Kto jest faworytem? Ciężko stwierdzić. Dla Picketta będzie to ledwie druga walka po prawie rocznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją – trudno stwierdzić w jakiej rzeczywiście jest formie. Jego rywal – Page – przegrał swoje dwie ostatnie walki, obie przez poddanie (aż 5 z 6 swoich porażek poniósł właśnie w ten sposób), więc również ma nad czym pracować.

Gala UFC on Fuel TV2 odbędzie się 14 kwietnia w stolicy Szwecji – Sztokholmie. Areną zmagań będzie hala Ericsson Globe Arena, która może pomieścić około 15-16 tysięcy ludzi. Gdyby ktoś był zainteresowany popłynięciem promem do naszych północnych sąsiadów i obejrzeniem UFC na żywo musi szykować się na niemały wydatek. Ceny biletów wynoszą od 450 do 1990 koron szwedzkich, czyli w przeliczeniu na złotówki od około 223 do 985 złotych.

Oto ogłoszona karta walk:

  • Alexander Gustafsson vs. Antonio Rogerio Nogueira
  • Alessio Sakara vs. Brian Stann
  • Siyar Bahadurzada vs. Paulo Thiago
  • Damacio Page vs. Brad Pickett
  • DaMarques Johnson vs. John Maguire
  • Cyrille Diabate vs. Jorgen Kruth
  • Simeon Thoresen vs. Besam Yousef
  • Francis Carmont vs. Magnus Cedenblad
  • Papy Abedi vs. James Head

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.