STSport

Dwóch banitów z UFC zmierzy się na gali Titan Fighting Championship 22. Do pojedynku między Anthonym Johnsonem a Davidem Branchem odbędzie się 25 maja w Kansas City.

Anthony Johnson z UFC wyleciał całkiem niedawno. Jeszcze na początku tego roku mierzył się na gali UFC 142 z Vitorem Belfortem. Okazało się jednak, że do tego pojedynku przystąpił aż o 5,5 kilograma za ciężki, a później w słabym stylu przegrał z Brazylijczykiem. Reakcja Dany White’a była natychmiastowa – zwolnienie z kontraktu. Wydaje się, że nie była to decyzja przesadzona, bo był to już drugi raz, gdy Johnson nie zrobił wagi przed walką. Jednak poza pewnymi brakami w profesjonalizmie, to trzeba przyznać, że Johnson to całkiem przyzwoity zawodnik. Ma naprawdę świetne zapasy, które uprawia na niezłym poziomie już od szkoły średniej. Tylko kwestią czasu było jak znów wróci do oktagonu. Rękę wyciągnęła, mająca pewne aspiracje, federacja TitanFC podpisując z zawodnikiem kontrakt kilkanaście dni temu.

Rywalem w debiucie Johnsona będzie inny zwolniony z UFC – David Branch. To zawodnik w pewien sposób bliski polskim fanom MMA i to z dwóch powodów. Po pierwsze, gdy jeszcze walczył w UFC, mierzył się z Tomaszem Drwalem, którego pokonał po jednogłośnej decyzji na gali UFC Fight Night 22 we wrześniu 2010 roku. Po drugie, był zakontraktowanym rywalem Jana Błachowicza na gali KSW 18, która odbyła się 25 lutego 2012 roku. Nie przyjechał jednak do Polski, bo…no właśnie nie wiadomo do końca. Sam zawodnik twierdzi, że nie mógł dostać polskiej wizy, co jest oczywistą nieprawdą, bo obywatele USA nie potrzebują wiz, aby przyjechać do Polski. O wiele bardziej prawdopodobne wydają się doniesienia o tym, że miał jakieś problemy z prawem, przez które nie mógł otrzymać paszportu. Pomijając jednak kwestie prywatne to trzeba przyznać, że to niezły zawodnik. W UFC walczył czterokrotnie, 2 razy wygrał, 2 razy przegrał. (Ogólny bilans to 10 zwycięstw, 2 porażki). Na co dzień trenuje w klubie Renzo Gracie Jiu-Jitsu. Posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu.

To na razie pierwsza zakontraktowana walka na galę TitanFC 22.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.