STSport

Andrzej Wasilewski potwierdził w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” wcześniejsze doniesienia, że do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji Artura Szpilki (13-0, 10 KO) z Krzysztofem Zimnochem (14-0-1, 11 KO) dojść może jesienią tego roku.

Realny termin starcia ze Szpilką to jesień, najpewniej październik lub listopad – powiedział współwłaściciel grupy Ulrich KnockOut Promotions. Wcześniej spekulowano, że pojedynek niepokonanych polskich odbyć się może 20 kwietnia, ale termin ten odrzucił podobno Zimnoch – być może dlatego, że latem kończy mu się kontrakt z Wasilewskim i chciałby do boju ze Szpilką przystąpić jako zawodnik innej grupy.

Andrzej Wasilewski zapewnia jednak, że kwestie promotorskie nie powinny stanąć na drodze do walki Szpilka – Zimnoch. – Jeśli nie my, to na pewno Polsat zorganizuje ten pojedynek i to będzie PPV. Emocje wokół tego starcia są tak duże, że grzechem byłoby tego nie wykorzystać – mówi.

Tymczasem Szpilkę 20 kwietnia czeka występ na gali „Wojak Boxing Night” w Rzeszowie. Poszukiwania rywala dla „Szpili” trwają, zarówno w USA jak i Europie. Zimnoch kolejny pojedynek stoczyć ma 29 czerwca w Ostródzie. Z kim – jeszcze nie wiadomo.

Dziennik Polski

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.