STSport

W Łodzi odbyła się pierwsza z sześciu imprez „Zapasy w każdej szkole”. Andrzej Supron i jego projekt zawitają jeszcze m.in. do Krakowa, Katowic i Chełma.

Andrzej Supron i Paweł Borkowski

Andrzej Supron i Paweł Borkowski

Szkoła Podstawowa nr 162 od rana wypełniona była młodymi zapaśnikami oraz kibicami, którzy wspierali swoje szkoły. Gośćmi specjalnymi byli Artur Partyka, wicemistrz olimpijski z Atlanty 1996 w skoku wzwyż, oraz Małgorzata Niemczyk, złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce. Sportowcy entuzjastycznie wypowiadali się o projekcie Zapasy w każdej szkole i zademonstrowali kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy zobaczyli pokaz w wykonaniu reprezentantów Polski juniorów. Swoje umiejętności prezentowali m.in. aktualni mistrzowie kraju. Salta, przewroty i efektowne rzuty o wysokiej amplitudzie robiły ogromne wrażenie na zgromadzonych na sali uczniach. Kolejną atrakcją jaka czekała na młodych adeptów zapasów, był udział w treningu z mistrzem. Dzieci uczyły się jak przeprowadzić prawidłową rozgrzewkę oraz toczyły proste walki zadaniowe.

Następną częścią imprezy były zawody. Poza tradycyjnymi zapasami specjalny punkt przyznawano za wyjście z piłką poza pole. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze – Szkoła Podstawowa nr 162. Zwycięzca otrzyma profesjonalną, wielofunkcyjną matę zapaśniczą, która z pewnością przyda się podczas szlifowania techniki i chwytów zademonstrowanych przez Andrzeja Suprona. Nagrodę w postaci pucharu i koszyka pełnego słodyczy dostali również najlepsi kibice.

– Imprezę uważam za niezwykle udaną. Uśmiechy na twarzach dzieci to dla mnie największa nagroda. Mam nadzieję, że przynajmniej część z nich udało nam się zarazić miłością do zapasów – powiedział Andrzej Supron.

Event w Łodzi był pierwszą imprezą z cyklu Zapasy w każdej szkole. Po wakacjach zaplanowano kolejne wydarzenia w Krakowie, Katowicach, Radomiu, Chełmie i Warszawie, gdzie odbędzie się wielki finał. Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Autor: Szymon Tomasik , Przegląd Sportowy

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.