STSport

Andrzej Gołota na ringach zawodowych walczy od 1992 roku. W swojej karierze stoczył 51 walk, z czego 41 wygrał w tym 33 przez K.O, raz zremisował i 8 -krotnie zaznał goryczy porażki.

Po porażce w 2005 roku przez TKO z Lamonem Brewsterem Gołota pauzował 2 lata, po czym w 2007 roku stoczył dwie walki wygrywając przed czasem z Jeremym Batesem i Kevinem McBridem. W 2008 roku wygrał na punkty z Mike’m Mollo, aby potem w listopadzie tego samego roku ulec w pierwszej rundzie Rayowi Austinowi.
24 października 2009 roku wyszedł na ring z debiutującym, wtedy w wadze ciężkiej Tomaszem Adamkiem. Walka odbyła się w łódzkiej Atlas Arenie. „Góral z Gilowic” bez problemu rozprawił się z wolnym i ociężałym Gołotą. Po tej walce Andrzej Gołota wycofał się z boksu zawodowego i zajął się biznesem. Wziął również udział w reality show” Taniec z gwiazdami”.
W dniu dzisiejszym 29 grudnia 2012 roku Marian Kmita oficjalnie potwierdził, iż Andrzej Gołota wraca na ring, aby zmierzyć się ze swoim odwiecznym rywalem Przemysławem Saletą.
Jak zdradził w wywiadzie dla Polsatu Andrzej Gołota – Trenować będę z Andrzej Gmitrukiem tutaj w Warszawie,bo Warszawa to wspaniałe miasto. Wracam do korzeni. Zacząłem z Gmitrukiem i zakończę również z Gmitrukiem– podsumował Gołota

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.