STSport

Mistrz wagi średniej i numer jeden rankingów pound for pound, Anderson Silva, nie należy do młodziaków. 37-latek już kilka razy w ostatnim czasie wspominał o przejściu na emeryturę. Między innymi z tego powodu wyrażał się nieprzychylnie walce z Chrisem Weidmanem, który według niego jest za mało popularny by zasłużyć sobie na pojedynek z mistrzem. Wszystko jednak wygląda na to, że Silva zostanie jeszcze w UFC na dłuższy czas…

Anderson Silva

Anderson Silva

Dana White ostatnio ujawnił, że zaproponował Brazylijczykowi kontrakt na 8 walk. Rzekoma odpowiedź Silvy miała brzmieć: „Pier***** to, chcę 10 walk”.

Silva w kwietniu 2013 r. skończy 38 lat, także przy dobrych wiatrach powinien przewalczyć przynajmniej 2-3 lata. Z pewnością nie zabraknie przeciwników dla niepokonanego w UFC mistrza. Wiele mówi się o walkach z Jonem Jonesem i Georgesem St-Pierrem. Oprócz tego w wadze średniej ustawiła się bardzo długa kolejka do pasa, w skład której wchodzą Chris Weidman, Michael Bisping, aktualny mistrz Strikeforce Luke Rockhold, Tim Boetsch i Alan Belcher.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.