STSport

Poznaliśmy dwie kolejne walki gali UFC 149, która odbędzie się w lipcu w kanadyjskim Calgary. W wadze półśredniej zmierzą się Thiago Alves z Yoshihiro Akiyamą, a w wadze piórkowej George Roop z Antonio Carvalho.

UFC 149, to pierwsza z trzech tegorocznych gal w Kanadzie. Dziś poznaliśmy dwie pierwsze walki tej gali.

W wadze półśredniej zmierzą się Thiago Alves z Yoshihiro Akiyamą. Brazylijczyk walczył ostatnio podczas gali UFC on FX 2, gdzie w walce wieczoru mierzył się z Duńczykiem – Martinem Kampmannem. Przegrał przez gilotynę w połowie trzeciej rundy. Ogólnie wiedzie mu się ostatnio przeciętnie, bo w sześciu ostatnich walkach poniósł aż trzy porażki. O jego rywalu mówiono, że po czwartej porażce z rzędu zakończył swoją współpracę z UFC. Pokonywali go kolejno – Chris Leben, Michael Bisping, Vitor Belfort oraz Jake Shields. Okazało się jednak, że dostał jeszcze jedną szansę i zmierzy się z Brazylijczykiem – Alvesem.

Druga walka, czyli pojedynek w wadze piórkowej pomiędzy Georgem Roopem a Antonio Carvalho, to starcie dwóch zawodników, którzy będą chcieli zatrzeć złe wrażenie po ostatnich porażkach. W roli gospodarza wystąpi Kanadyjczyk – Carvalho. 32-letni zawodnik zadebiutował w UFC na gali z numerem 142. Przegrał jednak wówczas z Felipe Arantesem po jednogłośnej decyzji sędziów. Roop to zawodnik z o wiele większym doświadczeniem w Ultimate Fighting Championship. To jednak nie przełożyło się na wybitne osiągnięcia sportowe, bo w 7 pojedynkach poniósł aż pięć porażek, a wygrał tylko 2 razy.  Od stycznia 2011 roku bił się cztery razy, ale na pewno nie było to dla niego udany okres, bo przegrał aż trzy razy – z Markiem Hominickiem, Hatsu Hiokim oraz z Cubem Swansonem. Pasmo porażek przerwało jedno zwycięstwo – nad Joshem Grispim.

Razem z tymi walkami ogłoszono już pięć i pół pojedynku gali UFC 149. Dlaczego pół? Bo wciąż nie wiemy z kim zmierzy się Jose Aldo w obronie pasa w wadze piórkowej. Gala odbędzie się 21 lipca.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.