STSport

Alistair Overeem gwiazda MMA i K-1 odwiedził Polskę na zaproszenie firmy Sports Technology.

„Demolition Man” przyleciał do Polski w piątek 8 lipca prosto z wakacji w Bułgarii. Na Okęciu wylądował o godzinie 17: 00, a godzinę później był już w apartamencie hotelu Marriot.

Pierwsze seminarium z Alistairem odbyło się tego samego dnia o 19: 30 na AWF-ie przy ul.Marymonckiej w Warszawie. Sala treningowa została udostępniona, dzięki uprzejmości Mirosława Oknińskiego(Okniński Team). Wśród uczestników seminarium byli zawodnicy MMA Marcin Naruszczka, Krzysztof Jotko, Tomasz Janiak, strongman i bokser Kamil Bazelak i wicemistrzyni świata organizacji WAKO w formule K-1 Rules Marta Chojnoska.

Trening na seminarium był przeprowadzany w parach. Alistair demonstrował swoje najlepsze kombinacje, jakie stosuje w walce, korygował technikę ćwiczących, udzielał porad. Każdy uczestnik seminarium mógł zadać Alistairowi pytanie z zakresu tematyki seminarium. Po zakończonym treningu wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia z mistrzem świata.

Do hotelu Alistair Overeem wrócił po godzinie 23:00.

Następnego dnia około 12: 00 Alistair Overeem wraz z całą ekipą Sports Technology wyruszył do Olsztyna. Droga była dosyć ciężka, gdyż podróż z uwagi na wszechobecne korki przeciągnęła się do ponad 3 godzin. Przed samym Olsztynem oczekiwał już na Alistaira mistrz federacji KSW Mamed Chalidow. Seminarium w Olsztynie rozpoczęło się po godzinie 17:00. Sala treningowa została udostępniona dzięki uprzejmości Pawła Derlacza (Arrachion Olsztyn).

Alistair trenował w parze z Mamedem Chalidowem. Cały trening podobnie jak w Warszawie był również kwintesencją najprostszych i najskuteczniejszych kombinacji, jakie „Demolition Man” stosuje w walce. Po zakończonym seminarium Mamed i Alistair wraz ze Sports Technology Team udali się na kolację do ekskluzywnej restauracji w centrum Olsztyna.

Alistair Overeem i Mamed Chalidow podczas treningu

Alistair Overeem i Mamed Chalidow podczas treningu

Około 22:00 cała ekipa wraz z Overeem udała się do Warszawy. Po powrocie w hotelu odbyła się integracyjna impreza zamknięta, która zakończyła się dopiero nad ranem. Alistair Overeem po niespełna 3 godzinach snu wraz z towarzyszącymi mu osobami ruszył do Częstochowy. W czasie pobytu w Polsce mistrz MMA wożony był Porsche Cayenne. Samochód bardzo mu się podobał z uwagi na gabaryty, wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Jak sam powiedział „ Lubię duże auta, a moim ulubionym samochodem jest Audi Q7. Nie preferuję samochodów sportowych, gdyż są one dla mnie za małe i siedząc w takim małym aucie czuję się niekomfortowo”.

Seminarium w Częstochowie odbyło się z małym poślizgiem z uwagi na warunki atmosferyczne, które spowodowały, że cała ekipa dotarła na halę Polonia dopiero po godzinie 11:00. Pod halą przywitał Alistaira Overeema pięściarz Marcin Najman. Na samym seminarium w Częstochowie zjawiło się około 60 adeptów MMA. Tak jak na każdym poprzednim treningu tak i teraz było widać, że możliwość trenowania pod okiem gwiazdy Strikeforce była wielkim przeżyciem dla wszystkich. Niecodziennie zawodnik tego formatu Overeem przylatuje do Polski. Dla większości fanów była to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby móc go poznać, porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec częstochowskiego treningu Alistair Overeem zrobił medialny pokaz walki z cieniem wraz z Marcinem Najmanem.

„Demolition Man” uciął sobie również konstruktywną pogawędkę z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w boksie Jerzym Kulejem. Alistair był pod wrażeniem Kuleja i okazał mu wielki szacunek mówiąc, że „ktoś, kto dwukrotnie jest mistrzem staje się na zawsze legendą”.

Po seminarium Alistair Overeem, jako gość specjalny pojawił się na konferencji prasowej Gmitruk Team i NG promotions w Teatrze S. Został tam przywitany owacyjnie. Odpowiedział na kilka pytań w tym i możliwość walki z Witalijem Kliczko.

„W bieżącym roku mam zamiar skupić się na walkach MMA w turnieju Striceforce. Jestem pierwszym zawodnikiem w historii, który był mistrzem świata w MMA oraz mistrzem świata w K-1. Uwielbiam realizować wielkie wyzwania. Zdobyłem tytuły mistrzowskie w dwóch różnych sportach walki, dlaczego więc nie miałbym tego dokonać w trzeciej dyscyplinie jaką jest boks? Być może w przyszłym roku pojawię się na ringu już, jako bokser zawodowy. Jestem otwarty na wielkie wyzwania. Mogę powiedzieć, że jeśli padła by taka propozycja, to do walki z Kliczko przygotowywałbym się bardzo ciężko” –powiedział Alistair Overeem.

„Demolition Man” ocenił także szanse naszego najlepszego pięściarza Tomasza Adamka w walce z Witalijem Kliczko.

„To jest sport i wszystko może się w nim zdarzyć. Obrona tytułu mistrza świata na pewno nie jest sprawą łatwą. Adamek ma szansę wygrać, ale musi dać z siebie podczas tej walki wszystko. Na dziś szanse są równe czyli 50-50. Tu może zadecydować jeden cios i będzie koniec walki.. To jest własnie piękno tego sportu.”

Po konferencji prasowej Alistair Overeem został odwieziony bezpośrednio na lotnisko, skąd odleciał do Amsterdamu.

Zarówno organizatorzy jego przyjazdu firma Sports Technology, jak i sponsorzy M-Balance, a przede wszystkim fani tego zawodnika długo będą wspominać pobyt Alistaira Overeema w Polsce.

„Demoliltion Man” dał się poznać, jako człowiek o niezwykłej osobowości. Pełen profesjonalista w każdym calu, spokojny, zrównoważony, będący na luzie, pozbawiony inklinacji do „gwiazdorowania”. Cechuje go niesamowite poczucie humoru i komunikatywność. Zaczął trenować w wieku 7 lat, jednakże sportami walki tak na poważnie zajął się dopiero w wieku 15 lat.

Jak przystało na człowieka odpowiednich gabarytów (196cm wzrostu i 118kg wagi) Alistair lubi dobrze zjeść. Uwielbia kuchnię japońską,(ale tylko w Japonii), indyjską i włoską. Nie pije alkoholu i nie pali papierosów.

W najbliższym czasie zamierza się wyprowadzić Los Angeles, albowiem chciałby grać w amerykańskich produkcjach filmowych..Ostatnio występował w dwóch filmach holenderskim i holendersko- amerykańskim i spodobała mu się praca aktora.

Był po raz trzeci w Polsce, jednakże pierwszy raz na seminarium. Bardzo spodobał mu się nasz kraj i był zdziwiony, jaką popularnością cieszy się u nas MMA. Obiecał, że jeszcze do nas zawita w niedalekiej przyszłości…

Już wkrótce obszerna foto i video relacja z pobytu Alistaira Overeema w Polsce

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.