STSport

Jak poinformował pięściarz i promotor grupy Boxing Production Dariusz Snarski jego zawodnik Ali” Aleksy Kuziemski(23-5 (7K.O) po przegranej walce z Jeanem Pascalem w Montrealu postanowił przejść na emeryturę sportową.

-Aleksy ma już plany czym się będzie zajmował na emeryturze. Na razie spędza czas z rodziną i odpoczywa – powiedział Dariusz Snarski.

Podczas kariery amatorskiej Kuziemski był mistrzem Polski, brązowym medalistą mistrzostw Europy (2004) i świata (2003). Stoczył 200 walk, z czego 165 wygrał, a 35 przegrał. Brał udział w w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach.

W 2005 roku przeszedł na zawodowstwo i od razu wygrał swoją pierwszą walkę przez TKO w trzeciej rundzie z Mayala Mbungi na gali boksu w Leverkusen w Niemczech. W 2008 Aleksy Kuziemski zdobył wadze półciężkiej pas mistrza federacji EBA, a dwa lata później zdobył międzynarodowy tytuł Mistrza Niemiec. Kilkakrotnie walczył również o inne tytuły, między innymi o pas Mistrza Świata federacji WBO, interkontynentalny pas federacji WBO i o mistrzowski pas federacji WBF.
Jako zawodowy bokser stoczył 28 walk z czego wygrał 23, a przegrał 5 pojedynków. Na rozkładzie miał takich zawodników jak: Ladislav Kutil, Julio Cesar Dominguez, Peter Venancio, Armin Dollinger, Lars Buchholz czy Igor Mikhalkin.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.