STSport

Aktualności ze świata karate – maj 2024: W marcu 2024 roku odbyła się druga edycja Karate 1 Premier League w Antalyi, Turcja. Zawody przyciągnęły światowej klasy karateków, w tym obrońców tytułów mistrzów świata: Abdallę Abdelaziza, Moldir Zhangbyrbay i Youssefa Badawy’ego. Wśród zwycięzców znaleźli się także Mo Sheung Grace Lau i Kakeru Nishiyama​ (WKF)​​​.

Mistrzostwa Świata w Pamplonie 2024
Światowa Federacja Karate (WKF) ogłosiła listę drużyn zakwalifikowanych do Mistrzostw Świata Seniorów, które odbędą się w Pamplonie, Hiszpania, w listopadzie 2024 roku. Wśród zakwalifikowanych zespołów są między innymi drużyny z Japonii, Hiszpanii, Egiptu i Włoch. Zawody te będą pierwszą edycją oddzielnych mistrzostw drużynowych, oddzielonych od indywidualnych mistrzostw świata​ (WKF)​.

African Games 2024
Karate zyskało dużą uwagę podczas 13. edycji African Games, które odbyły się w Accra, Ghana. Zawody te podkreśliły rosnącą popularność karate w Afryce i przyciągnęły uwagę wysokich rangą urzędników sportowych, w tym przewodniczącego lokalnego komitetu organizacyjnego i wiceprzewodniczącego komitetu technicznego African Games​ (WKF)​​ (Karate News)​.

Nadchodzące Wydarzenia
W nadchodzących miesiącach zaplanowano kolejne ważne wydarzenia karate:

Mistrzostwa Europy Karate w 2024 roku odbędą się w Turcji, gdzie najlepsi europejscy karatecy będą rywalizować o tytuły mistrzowskie.
Mistrzostwa Panamerykańskie Karate zaplanowane na czerwiec 2024 roku, będą kluczowym wydarzeniem dla zawodników z obu Ameryk​ (WKF)​​ (Karate News)​.

W Karate Combat, Ross Levine, aktualny mistrz w wadze średniej, wyraził chęć zmierzenia się z byłym zawodnikiem UFC, Darrenem Tillem, w potencjalnej walce o tytuł w 2024 roku. Ta walka może stać się jednym z najważniejszych wydarzeń w pełnokontaktowym karate​ (Kaieteur News)​.

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.