STSport

Legenda organizacji Pride Akihiro Gono i jedna z gwiazd federacji UFC Erick Silva będą gośćmi specjalnymi gali FEN 16 Warsaw Reloaded! 11 marca na Torwarze obaj fighterzy będą z narożnika wspierać młodszego brata Ericka – Gabriela w walce wieczoru z Kamilem Łebkowskim.

Akihiro Gono to nie tylko jeden z najlepszych fighterów w historii mieszanych sztuk walki, ale także jedna z najbarwniejszych postaci tego sportu. Walczył w UFC, Bellatorze, WSOF, Shooto i Pancrase, ale światową sławę przyniosły mu występy w organizacji Pride, w której wygrywał m.in. z takimi gwiazdami MMA, jak Hector Lombard i Gegard Mousasi. W ringu popisywał się sprawnością fizyczną i przebiegłością – jego styl walki bazuje na zręcznym unikaniu ciosów, wyprowadzaniu błyskawicznych kontr i zmuszaniu przeciwników do walki na jego zasadach. W pamięci kibiców zapisał się także za sprawą ekstrawaganckich strojów i wyjść do walki – potrafił na przykład wejść do oktagonu UFC w wieczorowej sukni. Mimo że Japończyk ma już 42 lata, wciąż walczy zawodowo, oprócz MMA próbując swych sił także w kickboxingu. Obecnie mieszka w Brazylii, gdzie jest jednym z trenerów w Tiger’s Den MMA Gym.

Erick „The Tiger” Silva to z kolei jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników UFC, w której walczy nieprzerwanie od 2011 roku. Drogę do oktagonu amerykańskiej organizacji 32-letni Brazylijczyk utorował sobie świetnymi walkami na galach ojczystej federacji Jungle Fight Championship i zdobyciem tytułu mistrza tej organizacji w 2010 roku. Znany jest z agresywnego stylu walki i dążenia za wszelką cenę do pokonania rywala przed czasem – aż 16 ze swoich 19 zawodowych zwycięstw odniósł przez poddanie lub nokaut. W UFC „The Tiger” siedmiokrotnie nagradzany był bonusami za walki, występy i poddania wieczoru. Podczas pobytu w Polsce wspólnie z Akihiro Gono będzie z narożnika wspierał swojego brata Gabriela „Gabito” Silvę podczas walki wieczoru gali FEN 16 Warsaw Reloaded, w której zmierzy się z niepokonanym od blisko czterech lat Kamilem „Bombą” Łebkowskim.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl, KupBilet.pl oraz Ticketik.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.