STSport

Ostatnia zagadka zestawień MMA na gali FEN 12 Feel the Force, nad którą głowiło się wielu fanów, została dziś rozwiązana, bowiem organizacja Fight Exclusive Night na rywala Adama Golonkiewicza wyznaczyła mieszkającego we Włoszech Albańczyka Elio Caiaffa. Staną oni naprzeciw siebie już w piątek, 20 maja, w Hali Stulecia we Wrocławiu. Pojedynek zakontraktowany został w kategorii lekkiej do 70 kg.

fen12-golonkiewicz-vs-caiaffa

Liczący 25 lat Adam Golonkiewicz z klubu Next Level BJJ Opole wystąpi po raz trzeci na arenie FEN. „Do trzech razy sztuka” – mówi stare polskie przysłowie. W myśl niego efektownie i twardo walczący opolanin stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo. Golonkiewicz w swoim debiucie na FEN 9 Go For It stworzył wraz z Romanem Szymańskim niesamowite widowisko, nagrodzone Heraklesem za Najlepszą Walkę Roku 2015. Nieco zmęczony „Rodrigo”, bo taki nosi przydomek wychowanek Damiana Grabowskiego, chciał szybko powetować sobie punktową porażkę z późniejszym mistrzem wagi lekkiej Fight Exclusive Night i  niestety na gali FEN 10 Gold Edition już w 1. rundzie uległ Jackowi Kreftowi. Pomny tych błędów deklaruje teraz stuprocentową dyspozycję i wolę zwycięstwa. Adam Golonkiewicz w zawodowej karierze wygrał 10 pojedynków i 9 przegrał.

Nie będzie to łatwe, bowiem 21-letni Albańczyk Elio Caiaffa to prawdziwa „tabula rasa” mieszanych sztuk walki. Nieznany w Polsce zawodnik urodził się we włoskim Bari, ale mieszka i trenuje głównie w stolicy Albanii Tiranie w klubie Gentelman Gym, którego jest właścicielem i dyrektorem generalnym. Jego trenerem jest doświadczony Paolo Girone, który jest głównym szkoleniowcem klubu Wing Chun Research Association z Bari (dlatego Elio reprezentuje oba te kluby). Caiaffa ma dwa lata doświadczeń w walkach i wygrał 3 pojedynki, nie zaznając jeszcze goryczy porażki. Poza sztukami walkami ma szerokie zainteresowania i studiuje medycynę. Jego wzorem jest mistrz UFC Jon Jones, a on sam zaczynał od chińskiego wing chun, czyli jednego ze stylów wushu.

„Długo szukaliśmy rywala dla Adama. Większość zawodników odmawiała walki z nim, doceniając jego klasę. Dlatego sięgnęliśmy aż do włoskiego rynku MMA. Rekord Golonkiewicza nie oddaje jego możliwości. Jego dwie ostatnie porażki w klatkoringu FEN zostały poniesione z bardzo silnymi przeciwnikami i uznaliśmy, że warto dać mu jeszcze jedną szansę, bo pokazał serce w trudnych starciach i jest wciąż rozwijającym się zawodnikiem. Albańczyk jest silny. Jego trener wie, co mówi, a nam zależy na pozyskiwaniu świetnych zawodników z tamtego kierunku. Włoch Alessio Di Chirico po świetnej walce u nas na gali FEN 9 trafił do UFC. Czy to wymaga rekomendacji i wyjaśnienia?” – pyta retorycznie prezes Paweł Jóźwiak, który w tym pojedynku wietrzy jedną z najlepszych walk, jakie mogą obejrzeć kibice sztuk walki w magicznym dla FEN Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że pojedynki, jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich sztuk walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można kupować online w serwisach Eventim.pl (kliknij tutaj) i KupBilet.pl (kliknij tutaj) oraz stacjonarnie we Wrocławiu w sklepie Men Island w Pasażu Zielińskiego przy ul. Swobodnej 37, w restauracji Setka Bar przy ul. Leszczyńskiego 4 oraz w klubie nocnym Cherry Club przy ul. Kuźniczej 10. Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.