STSport

Pech KSW objawia się przed każdą z gal organizacji. W przeciągu 2 tygodni poprzedzających event okazuje się, że zawodnicy zwyczajnie wypadają z rozpiski. Tak było z choćby Melvinem Manhoefem przed KSW 21. Tym razem padło na niemieckiego zawodnika Abu Azaitara, który miał zmierzyć się z Piotrem Strusem.

Aziz Karaoglu, źr. fight24.pl

Aziz Karaoglu, źr. fight24.pl

Azaitar trafił do szpitala w związku z zatruciem pokarmowym, wobec czego musiał się wycofać z pojedynku. Nowym przeciwnikiem Strusa został znany niektórym fanom Aziz Karaoglu. Zawodnik ten od 4 lat nie walczył w MMA, jednak w 2008 roku zaliczył przygodę z organizacją KSW, występując w turnieju wagi półciężkiej. Pokazał się wówczas z dobrej strony, nokautując bardzo faworyzowanego Vitora Nobrege. W ćwierćfinale z kolei stoczył bardzo ciężką walkę z Danielem Dowdą, przegrywając ją decyzją. Dowda jednak nie był w stanie wyjść do finału i zastąpił go właśnie Karaoglu, stając naprzeciw Jana Błachowicza. Polski zawodnik szybko obaliła Niemca i poddał go balachą.

Miejmy nadzieje, że więcej zmian w rozpisce już nie będzie. Przypominamy, że gala KSW 22 odbędzie się w sobotę, 16 marca na hali Torwar w Warszawie. Event będzie transmitowany w systemie pay-per-view.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.