STSport

Federacja MMA Attack przedstawiła kolejnych zawodników, którzy będą walczyć podczas gali MMA Attack 2 27 kwietnia w katowickim Spodku. Wszyscy są związani ze śląskimi klubami. Są to: Remigiusz Gros, Arkadiusz Żaba, Livio Victoriano, Robert Bryczek, Rafał Raczyński.

Remigiusz Gros trenuje w klubie AKS Chorzów. Trenuje boks  pod okiem swojego ojca – Piotra oraz Mariana Wilaszka. Zapasów uczy go Jerzy Chlechowicz. Na zawodowym ringu stoczył do tej pory pięć pojedynków. Trzy wygrał (wszystkie przed czasem), dwa przegrał. Więcej doświadczenia ma w amatorskim MMA – 10 walk i 8 wygranych. – Zanim całkowicie pochłonęły mnie sporty walki, trenowałem wyciskanie leżąc, startowałem w lokalnych zawodach – opowiada o sobie.

Arkadiusz Żaba związany jest z klubem MMA Jiu Jitsu Bytom Team. Trenuje od 1998 roku. Na co dzień jest górnikiem – tak samo jak jego trzej bracia. Uchodzi za bardzo pracowitego zawodnika, który zawsze zostaje po treningu, aby ćwiczyć indywidualnie. Na zawodowym ringu walczył 6 razy – wygrał 4 pojedynki, a 2 przegrał.

Livio Victoriano to urodzony w Angoli zawodnik, który trenuje w klubie Forca Brava Opole. Jego stylem wyjściowym jest brazylijskie jiu-jitsu, w którym ma niebieski pas. Wygrał Amatorskie Mistrzostwa Polski Federacji Ring XF, w kategorii do 84 kilogramów.

Robert Bryczek trenuje pod okiem Damiana Herczyka w klubie Bersekers Team Bielsko-Biała. Pojedynek na MMA Attack 2 będzie drugim w jego karierze. Wcześniej pokonał Łukasza Christa na gali Kazimierza Wielka Fight Night. Bryczek założył trójkątne duszenie po niewiele ponad dwóch minutach pierwszej rundy. Wcześniej zawodnik wygrał trzy lokalne turnieje amatorskie.

Rafał Raczyński jest reprezentantem klubu South Legion Bytom. Na zawodowym ringu stoczył 6 pojedynków – wygrał 3, tyle samo przegrał. Wcześniej grał w piłkę nożną i rugby. Jednak swoją drogę odnalazł w jiu-jitsu.

Znamy już 14 zawodników, którzy wystąpią na gali MMA Attack 2. Według przedstawicieli federacji to już ponad połowa. Czy na gali możemy spodziewać się ponad 10 walk?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.