STSport

Magnus Cedenblad (11-4 MMA, 1-1 UFC) i Krzysztof Jotko (14-0 MMA, 1-0 UFC) będą walczyć 31 maja 2014 w Berlinie podczas UFC Fight Night 41. W ten sposób potwierdziło się to, o czym pisaliśmy TUTAJ.O pojedynku Szweda z Polakiem zrobiło się głośno w listopadzie 2013 roku. Wtedy to Cedenblad wyzwał na pojedynek polskiego wojownika.

31-letni Szwed napisał na Twitterze, że bardzo by chciał zmierzyć się z Jotką w swoim kolejnym pojedynku.
„Jycken” po raz ostatni bił się na UFC 164 i bardzo szybko, już w pierwszej rundzie, poddał wtedy Jareda Hammana. Wcześniej, w debiucie w UFC, Szwed przegrał z Francisem Carmontem.
Nie boimy się żadnych wyzwań, jednak czekamy kogo wskaże nam UFC. I taki pojedynek zaakceptujemy – skomentował wtedy krótko wyzwanie rzucone przez Cedenblada trener Krzysztofa Jotki, Mirosław Okniński. Teraz potwierdza, że do tej walki dojdzie.
To samo mówił Jotko. I teraz może już spokojnie szykować sie do tego wyzwania.
Jotko trenujący teraz m.in. z Georgesem St-Pierre’em zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie w grudniu ubiegłego roku, na UFC Fight Night 33 w Australii. W swoim pierwszym występie na gali największej organizacji MMA na świecie podopieczny Mirosława Oknińskiego pokonała niepokonanego do tego momentu Brazylijczyka Bruno Santosa.

źródło: boxingnews.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.