STSport

23 listopada w Jastrzebiu-Zdroju odbędzie się kolejna gala bokserska z cyklu „Wojak Boxing Night”. Tym razem w głównych walkach wieczoru zaprezentują się dwaj zawodnicy notowani w ścisłych czołówkach światowych rankingów – Paweł Kołodziej i Damian Jonak.

Paweł Kołodziej to lider rankingu wagi junior ciężkiej federacji WBA i nie można wykluczyć, że Polak niedługo stanie do walki o mistrzostwo świata.

– Muszę być na to gotowy, niedawno byłem bardzo bliski walki o pas WBO, niestety do pojedynku nie doszło, ale jestem gotów na mistrzowskie wyzwanie
– mówi Kołodziej, który niemal równie dobrymi notowaniami cieszy się w zestawieniu federacji IBF.

Boksujący w kategorii junior średniej Damian Jonak to kolejny z uczestników jastrzębskiej imprezy, o którym wkrótce może usłyszeć bokserski świat. Trzecia pozycja w rankingu IBF, szósta w rankingu WBC i ósma na liście WBA to zapowiedź wielkich walk czekających ulubieńca śląskiej publiczności, który ponad wszystko ceni sobie zadowolenie swoich fanów.

– Dla mnie najważniejsze jest, by kibice na moich pojedynkach czuli wielkie emocje, w ringu daję z siebie wszystko, nie kalkuluję, zostawiam tam całe serce, wiem, że walczę nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla mojej publiczności – mówi Jonak, który 23 listopada z pewnością po raz kolejny zafunduje miłośnikom szermierki na pięści potężną dawkę adrenaliny.

Oprócz Kołodzieja i Jonaka w Jastrzębiu-Zdroju zaboksuje czterech niepokonanych pięściarzy – Maciej Miszkiń, Przemysław Unrowski, Krzysztof Kopytek i Marek Matyja.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.