STSport

Prawdopodobnie były mistrz świata w wadze ciężkiej 49 letni Evander Holyfield (44-10-2) zmierzy się z 51 letnim Rayem Mercerem (36-7-1)ę w lutym 2013 roku na gali boksu zawodowego w Afryce Południowej. Impreza ta ma być hołdem złożonym Nelsonowi Mandeli, który obecnie jest prezydentem Republiki Południowej Afryki.

Walka pomiędzy tymi dwoma emerytowanymi już bokserami ma być zakontraktowana na 4 rundy. W pierwszym pojedynku pomiędzy nimi , który miał miejsce w 1995 roku w Convention Center w Atlantic City zwyciężył na punkty Evander Holyfield. Obecnie w lepszej formie wydaje się być „Holy”, który na ostatnie trzy walki dwie zwyciężył i jedną miał no contest. Ostatni pojedynek wygrany przez TKO z Brianem Nielsenem stoczył w maju 2011 roku.

A jak dziś prezentuje się Ray Mercer? Na ostatnie trzy walki jakie miał na ringu dwie wygrał i jedną przegrał. Od czterech lat nie walczył w boksie, gdyż pauzuje od ostatniej wygranej z września 2008 roku z Richel’em Hersisia na gali w Szwecji. Stoczył za to na gali AMMA 3 – Adrenaline MMA 3 w czerwcu 2009 roku walkę z pogromcą Mariusza Pudzianowskiego Timem„The Maine-iac” Sylvią.  Wtedy 48 -letni Ray Mercer zaimponował wszystkim, gdyż potrzebował wtedy zaledwie 9 sekund, aby ciężko znokautować Sylvię.

Kto według was ma większe szanse na zwycięstwo Evander Holyfield  czy Ray Mercer? Komentujcie…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.