STSport

Straż dla Zwierząt oraz prezydent  Łodzi Hanna Zdanowska wyznaczyli wysokie nagrody finansowe za pomoc w ujęciu przestępców, którzy przyczynili się do śmierci żyraf w łódzkim ZOO. Najprawdopodobniej była to ta sama grupa bandytów, która zakłócała przebieg gali KSW 19 wieszając transparenty i obrzucając inwektywami  ” śmierć konfidentom”  czy „je..ć konfidenta” wobec jednego zawodników Antoniego Chmielewskiego.

Na teren ZOO włamali się przez płot od ulicy Krzemienieckiej. Ta bezwzględna grupa bandziorów zniszczyła tablice informacyjne w alejkach, a ławkami i drewnianymi figurami rzucali w znajdujące się na wybiegu tygrysy. Podczas napaści ucierpiały żyrafydwie z nich padły, a trzecia – wciąż w wielkim stresie, znajduje się pod permanentną opieką lekarzy i pracowników ZOO. 

Śmierć żyraf wstrząsnęła całą Łodzią.

Straż dla Zwierząt w Polsce wyznaczyła nagrodę 5 tys. zł za pomoc w ujęciu przestępców,a kolejne 5 tys. dołożyła prezydent Hanna Zdanowska, która także przeznaczyła 5 tys. zł, również na nagrodę.W poszukiwanie przestępców włączyła się również Policja, która czeka na jakiekolwiek sygnały czy informacje dotyczące tych przestępców.

Postępowanie przygotowawcze  prowadzi Komenda Miejska Policji, która dochodzenie od komisariatu policji przy ul. Kopernika.

– Prowadzający postępowanie analizują zgromadzone materiały. Trwają też intensywne działania operacyjne Czekamy na ekspertyzę dotyczącą przyczyny zgonu zwierząt. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, postępowanie zostanie poszerzone o ten wątek  – powiedział asp. Radosław Gwis z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Poszukiwani świadkowie dewastacji ogrodu zoologicznego

Łódzcy policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które 13 maja 2012r około godz.1.30 w nocy przebywały w pobliżu Łódzkiego Zoo i widziały dziwnie zachowujących się osobników np. przechodzących przez ogrodzenie ogrodu. Kontaktować należy się z Komendą Miejską Policji w Łodzi przy ul.Sienkiewicza 28 pod nr tel. 502-713-712  lub 997/112. Zapewniamy anonimowość.

Na Facebooku powstała grupa „Ratujmy łódzkie ZOO„, która zachęca do zbiórki pieniędzy, które proponuje przeznaczyć na monitoring dla łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.