STSport

30 stycznia 2016 roku w hali sportowej gimnazjum im. Karskiego w Wiśniowej Górze odbył się Ogólnopolski Turniej Karate w grapplingu. W szranki stawali zawodnicy z Łodzi, Justynowa, Andrespola, Gałkowa, Tuszyna, Wiśniowej Góry i Łasku.

Organizatorem zawodów była sensei Kamil Bazelak, a turniej odbywał się pod patronatem wójta Andrespola Dariusza Kubusa.
Walki rozpoczęły się od niezwykle dynamicznych i widowiskowych zmagań dzieci. W kategorii dziewczynek do lat 7  na drugim miejscu znalazła się Zuzanna Wałoszek. Wśród chłopców w limicie do 22kg, najlepszy okazał się Igor Piechulski. Na kolejnym miejscach, po bardzo dobrych walkach uplasowali się Kajetan Bińczak, Oskar Krauze i Adam Kominiak.
Kategoria dzieci do 27kg należała z kolei do Wiktora Kleina, który pokonał kolejno Bartosza Chodaka i walecznego Szymona Piera. W limicie dzieci do 40kg najlepszy był Marcel Górski, który wygrał wszystkie walki. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Zdyb, a na trzecim egzekwo znalazło się trzech zawodników: Rafał Muchiewicz, Wiktor Pietrzykowski i Igor Pietrzykowski, a czwarty był Przemysław Kozik.
Kategorię wiekową do 11 lat zdominowała Zuzanna Bińczak. Na drugim miejscu uplasowała się niezwykle „aktywna turniejowo” zawodniczka – Ewa Rzeźnik, a na trzecim miejscu Oskar Nowakowski. W kategorii chłopców do lat 12 najlepszy okazał się Rafał Kaczmarek. Drugie miejsce należało do zwycięzcy dwóch walk Marcina Lalka. Na trzecim i czwartym miejscu znaleźli się kolejno Kajetan Kuźniak i Jakub Jabłoński.
W kategorii OPEN juniorów nie miał sobie równego Arnold Jagiełło. Na drugim miejscu uplasowała się niezwykle utalentowana Natalia Jasińska, która jedną z walk wygrała przez efektowne poddanie. W tym samym miejscu na podium, co Natalia stanął również Adrian Rędzikowski. Trzecie miejsce należało do najcięższego zawodnika w tej kategorii – Piotra Turka, który wniósł na wagę 93kg. Czwarte miejsce przypadło najmłodszemu juniorowi Bartoszowi Turkowi.
W kategorii seniorów do 90kg zwyciężył Przemysław Kubiak, który wszystkie walki zwyciężył na punkty. Najcięższy pojedynek stoczył z Bartłomiejem Szurgotem z KSW Triumfator, którego pokonał dopiero z wielkim trudem po dogrywce. Na drugim miejscu wśród seniorów znalazł się Przemysław Lenartowicz, który poddał efektowną balachą Bartłomieja Musińskiego, a następnie pokonał na punkty, po ciężkim pojedynku Bartłomieja Szurgota. Trzecie miejsce należało do Bartłomieja Musińskiego, który jeden ze swoich pojedynków wygrał poprzez efektowną gilotynę. Na czwartym miejscu znalazł się Bartłomiej Szurgot, który w każdym stoczonym przez siebie pojedynku, wykazał się wielką zawziętością i sercem do walki.
W kategorii superciężkiej powyżej 100kg wygrał Grzegorz Gawroński.
Walki sędziowali sensei Robert Musierowicz (1 Dan) i sempai Mateusz Bazelak. Sędziami puntkowymi byli sensei Kamil Bazelak (1 Dan) i Sensei Małgorzata Ubowska. Za opiekę medyczną na zawodach odpowiedzialny był lekarz medycyny Paweł Gładysz, który jest również jednym z adeptów Karate trenującym w Andrespolu.

Turniej  Karate w Wiśniowej Górze zgromadził na starcie 52 zawodników i zawodniczek reprezentujących różne kluby w Polsce. Zawody cieszyły się niezwykłą popularnością wśród lokalnej publiczności, która zapełniła wszystkie miejsca siedzące na hali sportowej.
To był trzeci, kolejny turniej Karate w gminie Andrespol. Organizatorzy zapowiadają kontynuację tego cyklu.

Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (2) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (3) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (4) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (5) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (6) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (7) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (8) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze (9) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Arnold Jagiełło Adrian Rędzikowski Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Arnold Jagiełło Natalia Jasińska Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Bartłomiej Szurgot vs Przemysław Kubiak Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Ewa Rzeźnik Oskar Nowakowski Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Igor Piechulski Robert Musierowicz Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Jakub Jabłoński Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Małgorzata Ubowska, Aneta Dyrała, Mateusz Bazelak Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Natalia Jasińska Arnold Jagiełło (2) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Natalia Jasińska Arnold Jagiełło (3) Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Natalia Jasińska Arnold Jagiełło Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Robert Musierowicz Zuzanna Wałoszek Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze sensei Kamil Bazelak i sensei Robert Musierowicz Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze Szymon Piera, Kamil Bazelak, Robert Musierowicz, Adam Mieszkowski Ogólnopolski Turniej Furo Karate w Wiśniowej Górze

źródło: valetudopromotion.pl