STSport

12 lutego 2017 roku w hali GOSIR przy ul.Tuszyńskiej 113 odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Karate. Do startu stawili się zawodnicy z Zambrowa, Ciechanowa, Wysokiego Mazowieckiego, Zamościa, Łodzi, Łasku, a gminę Andrespol reprezentowała sekcja GLKS Andrespolia Karate. Patronem honorowym Pucharu Polski Karate był wójt gminy Andrespol Pan Dariusz Kubus.

Sponsorami turnieju byli: Gmina Andrespol, firma Lewor, Zawada, Zebra, Frigo Transport, Notex stacja paliw, CK3D i Gabinet Pielęgnacji dla psów i kotów – Psi Fryzjer – Koluszki.

Wyniki Międzynarodowego Pucharu Polski Karate w Wiśniowej Górze:
W kategorii dzieci początkujących do lat 7, w formule grappling zwyciężył Adam Wander. Drugi był Maciej Walczak, a trzeci Wiktor Czerniecki.
W kategorii dzieci początkujących do 9 lat, zwyciężyła Zuzanna Bukowska, a druga była Zosia Nowacka.
W kolejnej grupie zmierzyły się dziewczynki w kategorii wagowej do 19kg. Zwyciężyła Zuzanna Wałoszek. Druga była Amelia Pietrzko.
W najlżejszej grupie dzieci zaawansowanych dominatorem okazał się Jan Biały, który zajął pierwsze miejsce. Drugi był Oskar Krause, trzeci Kajetan Bińczak, a czwarty Maciej Szymborski.
W kategorii dzieci do 30kg zwyciężył Bartosz Chodak. Drugi był Szymon Piera, a trzeci Adam Kominiak.
Kolejna kategoria to grappling i dzieci do 9 lat. Pierwsze miejsce zajął Dominik Biały, drugi był Marcel Górski, trzeci egzekwo Adam Poniatowski i Wiktor Pietrzykowski. Na czwartym miejscu uplasowała się Roksana Kłujsza.
W drugiej kategorii grapplingu dzieci do 9 lat na pierwszym miejscu znalazł się Igor Pietrzykowski. Drugi był Wiktor Klein, a na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Kotwicki.
W grapplingu dziewczynek w przedziale wiekowym 11-12 lat zwyciężyła Oliwia Puchalska. Druga była Milena Kępka. Na trzeciej pozycji uplasowała się Zuzanna Bińczak, a czwarta była Ewa Rzeźnik.
W kumite semi knock-down dzieci do lat 8 zwyciężyła Roksana Kłujsza. Drugi był Kacper Łukasiuk, a trzeci Wiktor Klein.
W kategorii do 34kg w kumite semi knock-down najlepsza była Klaudia Łukasiuk. Na drugim miejscu uplasował się Igor Pietrzykowski, a na trzecim jego brat Wiktor Pietrzykowski. Czwarty był Marcel Górski, a piąta Zuzanna Bińczak.
W kategorii wagowej do 60kg w kumite semi knock- down zwyciężyła Oliwia Puchalska. Druga była Karolina Piotrowska, a trzecia Milena Kępka.
W grapplingu juniorów młodszych pierwsze miejsce zajął Jakub Jabłoński. Drugi był Piotr Tyde. Trzecie miejsce należało do Jakuba Mielcarza. Na czwartej pozycji uplasował się Kajetan Kuźniak. Piąty był zaś Aleksander Piotrowicz.
W grapplingu juniorów do 75kg dominował Adrian Sowała. Drugi był Damian Lorentowicz. Na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Turek. Czwarta pozycja należała do Jakuba Wałoszka. Na piątym miejscu znalazł się Jerzy Kubiak, a szóste miejsce należało do Mateusza Zawiasa.
W zmaganiach w formule K-1 poniżej 67kg znalazł się Michał Krajewski. Drugi był Ziemowit Miszczybrocki.
Najcięższe walki w formule stójkowej toczyły się w kumite semi-knock-down, w kategorii poniżej 67kg. Niemalże w każdej walce sędziowie zarządzali dogrywki. Pierwsze miejsce zajął Damian Lorentowicz. Drugi był Adrian Sowała, a na trzeciej pozycji znalazł się Arnold Jagiełło. Czwarte miejsce należało do Michała Piotrowskiego. Piąty był Kamil Okrój, a szósty Mateusz Pietras.
W kategorii wagowej poniżej 75kg w kumite semi knock-down na pierwszym miejscu znalazł się Jacek Misiewicz. Drugi był Paweł Kiecana, a trzeci Paweł Kowalczyk.
W grapplingu seniorów w kategorii 84kg zwyciężył Marian Strus za Zamościa, a drugi był Przemysław Kubiak.
W grapplingu w kategorii OPEN na pierwszej pozycji uplasował się ponownie Marian Strus, który wszystkich swoich rywali poddawał dźwigniami na nogi. Drugi był Dominik Olczak.