STSport

Na europejskim rynku MMA pojawiło się wiele organizacji, federacji których aspiracje sięgają bardzo wysoko. Niepodważalnie numer  jeden przypada KSW, tuż za polskim gigantem – angielska federacja BAMMA która np. gościła na Wembley, nie można zapomnieć o czeczeńskiej organizacji ACB która uderza z coraz większą siłą, rosyjskie M1 Global, niemiecko – polskie YBN, czy znane polskie federacje – FEN oraz PL MMA. To są te organizacje, które wydawało by się, że wyróżniają się na scenie MMA w Europie. Oczywiście nie znaczy to, że robią tylko duże imprezy, natomiast utrzymały one ciągłość działalności wraz z poziomem sportowym, promując swoich zawodników. Warto w tym momencie wspomnieć organizacji MMA Attack, która to zorganizowała 3 edycje zawodów z ogromnym rozmachem, medialnością jak i konkretną gażą dla zawodników. Po zorganizowaniu jednak tylko trzech odsłon zawodów, federacja zakończyła swą działalność, a jej właściciel popadł w poważne tarapaty. Czy to oto w tym wszystkim chodzi?

Czy jakaś organizacja ma szansę dołączyć do ekskluzywnego grona najlepszych w naszym kraju, a następnie w Europie? Otóż drodzy czytelnicy, powstała na polskim rynku MMA i K1 nowa organizacja pod szyldem WLC czyli Warriors Life Championship i choć została zorganizowana dopiero 1 edycja zawodów owej federacji, to jej organizatorzy już mają powody do chluby, oraz pozytywne rokowania na przyszłość. Przyjrzyjmy się zatem szczegółowiej owej federacji.

Sięgając do korzeni WLC, należy napisać iż jej twórcy mają duże doświadczenie w produkcji imprez masowych różnego rodzaju, albowiem na swoim koncie mają organizację takich imprez jak: Fight Night Champions w Łodzi z gościem specjalnym – legendą światowej kulturystyki Ronny Colemanem, zawodową galą MMA Valetudo Cup w Puławach czy Samurai League w Wiśniowej Górze. To jednak dopiero WLC jest ideą organizatorów na cykliczne zawody MMA i K1 na wysokim poziomie sportowym, wizualnym jak i organizacyjnym.

Odnośnie poziomu sportowego więc, to wygląda on imponująco albowiem dla organizacji walczy m.in – doskonale znany w całej Polsce Kamil „Vanderlei” Bazelak, czy sklasyfikowany według Tapology na 12 miejscu w Europie wagi ciężkiej w MMA – Wojciech „Akodo” Buliński, amatorscy mistrzowie świata – Kamil Szczepaniak w Muay Thai oraz dwukrotny mistrz świata MMA federacji WTKA – Adrian Bober. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy w karate IBK Kyokoshin, jeden z najbardziej znanych blogerów sportów walki w Polsce – Damian Laszuk także wybrał WLC na swój debiut zawodowy w K1, dla tejże organizacji nie jest problemem również sprowadzić zawodników z Nigerii czy Haiti. Mało tego, federacja zorganizowała walkę o pas mistrzowski UFR pomiędzy wielokrotną vice mistrzynią Polski karate Kyokoshin, mistrzynią Europy – Małgorzatą Ubowską, a mistrzynią Polski w kickboxingu WKSF Dominiką Rembelską!

Okazała ranga sportowa WLC, przełożyła się również na zaangażowanie sponsorów, partnerów. I tak oto nową powstałą organizację wspierają m.in takie osobowości, firmy jak: Levor ( dostawca maszyn dla serwisów samochodowych), wójt gminy Andrespol Pan Dariusz Kubus, najbardziej znana w Kielcach firma zajmująca się drukiem 3D – CK3D, obsługa wodzirejsko konferansjerka – Duet Jarząbek&Czerwiński, studio nagraniowe – ENC Frame, oraz poseł PiS – Pani Alicja Kaczorowska. Po za tym, w organizację gal WLC zaangażowany jest również bloger Grzegorz Prokop (bardziej znany jako Pan GieMyśli Młodego Polaka) oraz piosenkarka z Kielc – Małgorzata Galera.

Druga edycja gali Warriors of life Championship zaplanowana jest na 21 października. Włodarze nowej siły na rynku MMA w Polsce nie próżnują i już zaplanowali pojedynek o pas mistrzowski WLC do którego stanie wspominany już, jeden z najlepszych fighterów MMA w Polsce – Wojciech „Akodo” Buliński oraz rewanżowy pojedynek o pas UFR, pomiędzy Małgorzatą Ubowską a Dominika Rembelską. Po za tym na pewno wystąpi m.in Kamil Bazelak, Vice mistrz Polski karate Kyokoshin – Przemysław Lenartowicz zmierzy się ze świetnie znanym – Dawidem „Harnasiem” Harasem, Damian Laszuk na drugiej odsłonie gali Warriors of Life Championship zadebiutuje tym razem w MMA, w sędzią ringowym będzie doskonale znany z występów w Polsacie dla organizacji FEN – Łukasz Stanek.

Jak sami widzicie, rośnie nowa siła na rynku MMA w Polsce, warto więc śledzić poczynania tej organizacji która produkując tylko 1 edycję zawodów, staję się powoli poważnym graczem na polskiej scenie MMA. Jak jednak potoczą się losy organizacji Warriors of life Championship długofalowo, to już zweryfikuje nieubłaganie upływający czas.

Categories: MMA, Polecamy, Zawody 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.