STSport

Daniel Cormier (10-0) w swojej ostatniej walce dla federacji Strikeforce zmierzy się zmierzy się z zawodnikiem UFC Frankiem Mirem (16-6). UFC przerzuciło Mira warunkowo do Strikeforce na jedną walkę z uwagi na to, iż w Strikeforce nie ma już zawodników wagi ciężkiej.

Frank Mirr

Frank Mirr

Frank Mir po trzech zwycięstwach pod rząd takimi zawodnikami jak Antonio Rodrigo Nogueira, Roy Nelson czy Mirko Filipovic odniósł też porażkę w ostatnim pojedynku z Juniorem dos Santosem. Walka ta jednak nie przyniosła mu wstydu, gdyż „Cigano” wygrał z nim przez TKO dopiero w trzeciej minucie drugiej rundy. Dla przykładu Fabricio Werdum, Stefan Struve, Cain Velasquez przegrali z dos Santosem już w pierwszych minutach pierwszej rundy.

Czy zatem Frank Mir ma szansę zwyciężyć z niepokonanym Danielem Cormierem? Przypomnijmy, że Cormier przechodzi obecnie rehabilitację z powodu złamanej ręki, co powoduje, że zostaje w tyle z treningami. Kiedy całkowicie wróci do zdrowia może okazać się, że czas spędzony na leczeniu wpłynął na jakość jego formy do walki.

Jak mylicie, to zwycięży? Frank Mir czy Daniel Cormier?