STSport

Marcin Stopka (2-2) pochodzi z miejscowości Jaworki, leżącej w północnej części Pienin. Mimo niewielkiego doświadczenia ma już na swym koncie min. pokonanie zawodowego mistrza świata, Węgra Sandora Gronai! Stopka w ubiegłym roku na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w formułach full contact i K-1 zdobył dwa złote medale, a w 2014 roku brązowy medal na Pucharze Polski K-1.

Krzysztof Kottas (0-0) jak jasno wskazują liczby, na najbliższej gali „Fight Exclusive Night” w roli zawodowca będzie debiutował. Nie warto go jednak skreślać gdyż jest to fighter zewsząd obsypywany komplementami, trenujący pod okiem znamienitych fachowców. Na zainteresowanie federacji zasłużył dzięki postawie na „Summer Camp”, a sam prezes „FEN” o Kottasie mówił: „Moim zdaniem to chłopak, który może sporo namieszać w swojej kategorii wagowej. Mamy mocnych zawodników w K-1, ale cały czas myślimy o kolejnych ciekawych postaciach, które pozwolą nam się rozwinąć. Kottas ma papiery na mistrza. Naprawdę, widziałem jego podejście do sportu – ma zadatki na wysokiej klasy wojownika” – dodał Paweł Jóźwiak.

Stopka kontra Kottas to ostatnia, dziesiąta zapowiedziana walka „Bitwy o Wrocław”, pozostały rozkład par prezentuje się następująco:

56 kg MMA – Magdalena Rak VS Barbara Nalepka

65 kg K-1 – Marta Waliczek VS Róża Gumienna

70 kg MMA – Patryk Nowak VS TBA (to be announced)

77 kg MMA – Tymoteusz Łopaczyk VS Adrian Błeszyński

77 kg K-1 – Paweł Biszczak VS Igor Danis (zmiana)

77 kg MMA – Bartłomiej „Ruby”Brzeziński – Gabriel Al.-Sulwi „Arab”

77 kg MMA – Nassourdine Imavov VS Michał Michalski

84 kg MMA – Bartosz Leśko VS Paweł Brandys

+95 kg K-1 – Nikolaj Falin VS Arkadiusz Wrzosek

 

Gala FEN19 odbędzie się 14 października 2017.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.