STSport

Od mojego ostatniego, dłuższego artykułu pisanego upłynęło trochę wody w Wiśle, jednakże na brak pracy w sportach walki nie narzekałem, a wręcz przeciwnie. Byłem na gali WLC 3, zresztą nie jest tajemnicą iż jestem jednym z organizatorów gali z serii Warriors of life Championship, zatem zacznę właśnie od opisu gali z „mojej” serii czyli Warriors of life Championship 3 „Knockout”.

Jako organizatorzy mieliśmy trochę nerwówki, albowiem na kilka dni przed galą musieliśmy odwołać pojedynek Łukasza Kaśniewskiego z Adrianem Kępą, a parę godzin wcześniej ze swojej walki wycofał się z powodu… delegacji Marek Ostasz w starciu z Marcinem Krakowiakiem. Na całe szczęście, nowa wokalistka naszej federacji Ewa Siudzik otwierała zawody w 10 walkowym składzie, albowiem w ostatniej chwili zakontraktowaliśmy rywala dla Adriana Bobra – Litwina Matiasa Recko, który jednak nie sprostał zadaniu i przegrał po zaledwie 37 sekundach pojedynku.

Miejsce Marka Ostasza zajął Paweł Kiecana który o wiele lżejszy od swego rywala, szybko musiał uznać wyższość swego przeciwnika. Bardzo efektownie swój pojedynek zakończył Kamil Bazelak który szybko poddał Piotra Zaborskiego, dopadając swego rywala – najpierw wykonując efektownego slama, a następnie poddając go kimurą.

Ciekawe starcie dali nam również Mateusze – Jagielski z Wieczorkiem, ostatecznie zwycięstwo zostało powędrowało na korzyść Mateusza Wieczorka z MMAtadores Katowice, który to kilka razy efektownie wynosił zawodnika z Wataha Fight Club Sosnowiec.

Ponadto kielecki zawodnik Copacabany – Mateusz Firek po zaciętym pojedynku przegrał z Michałem Szczepańskim, choć kilka razy to właśnie popularny „Jenek” miał dosiad nad swym rywalem. Sędzia przerwał pojedynek w 2 rundzie, przez TKO.

Ponadto, amatorski mistrz Polski MMA Mateusz Pawlik wygrał z doświadczonym zawodowym bokserem – Mateuszem Gątkiem przez duszenie.

Sławomir Sałek natomiast bez większych problemów pokonał Łukasza Kostrzewę, powalając na deski rywala mocnym ciosem bokserskim.

Mnóstwo emocji dostarczyła nam walka wieczoru, gdzie Damian Laszuk choć nie bez problemów pokonał Marcina Wnuka Lipińskiego, który z powodu kontuzji nie mógł przystąpić do drugiej rundy. Obaj zawodnika jednak, nie wyszli bez szwanku z pojedynku:

Walka wieczoru:
MMA OPEN: Damian vs Marcin Wnuk Lipiński — wygrana Damiana Laszuka przez TKO (decyzja lekarska)

Karta główna:
MMA: 84kg: Mateusz Pawlik vs Mateusz Gątek- wygrana Mateusza Pawlika przez duszenie gilotyną.
MMA: 77kg: Michał Szczepański vs Mateusz Firek — wygrana Michała Szczepańskiego przez TKO (ciosy w parterze) – 2 runda 2:18
MMA OPEN: Sławomir Sałek vs Łukasz Kostrzewa — wygrana Sławomira Sałka przez TKO (ciosy w parterze) – 1 runda 0:44
MMA: 66kg: Mateusz Jagielski vs Mateusz Wieczorek — wygrana Mateusza Wieczorka przez poddanie trojkąt rękoma – 3 runda 1:42
MMA: 105kg: Kamil Bazelak vs Piotr Zaborski- wygrana Kamila Bazelaka przez poddanie kimurą 1 runda 0:34
MMA: 84kg catchweight: Marcin Krakowiak vs Paweł Kiecana – wygrana Marcina Krakowiaka przez TKO (ciosy w parterze) – 1 runda 0:20
MMA: 84kg catchweight: Adrian Bober vs Matias Rećko – wygrana Adriana Bobra przez kontuzję 0:37
K-1:75kg: Radosław Kartasiński vs Jacek Misiewicz — wygrana przez jednogłośną decyzję przez Radosława Kartasińskiego ( 10-9, 10-9, 10-9)
K:1: 70kg: Mateusz Olkiewicz vs Jakub Filipek – wygrana przez decyzję na punkty przez Mateusza Olkiewicza (10-9, 9-10, 10-9)

BABILON MMA 3 – RADOM.

Dzień wcześniej swą galę w Radomiu zorganizował wkraczający do wielkiej sceny MMA Tomasz Babiloński, organizując trzecią edycję gali Babilon MMA. W walce wieczoru wystąpił Szymon Kołecki w starciu z Łukaszem Borowskim, którego Szymon szybko sprowadził do parteru i tam dokańczał dzieła zniszczenia, łamiąc rywalowi nos.

W innych ciekawych pojedynkach gali Babilon MMA, Daniel Siniński przegrał po świetnej walce z miejscowym Danielem Rutkowskim, w drugiej rundzie bardzo dobrego pojedynku. Zawodnicy od początku walki wyprowadzali efektowane wymiany, jednak z biegiem czasu Rutkowski napierał przewagę i w efekcie dopisał już 6 ste zwycięstwo z rzędu. Nie udało się zwyciężyć Łukaszowi Łysoniewskiemu z Fight Club Łódź, który uległ Michałowi Orkowskiemu.

Rafał Haratyk natomiast pokonał na punkty Francuza Johna Romminga. Haratyk od początku kontrolował przebieg pojedynku, jednakże wyjątkową odpornością wykazał się Rommining który przetrwał do końca walki i przegrał na punkty.

Ważne zwycięstwo dopisał Daniel Skibiński, który z kolei pokonał Devy’aego Gallona dopisując piąte zwycięstwo z rzędu w swojej karierze.

Walka wieczoru:

93 kg: Szymon Kołecki pokonał Łukasza Borowskiego przez TKO (łokcie w parterze) w rundzie pierwszej

Karta główna:

86 kg: Rafał Haratyk pokonał Johana Romminga jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27)
77 kg: Daniel Skibiński pokonał Davy’ego Gallona jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 29-28)

77 kg: Michał Elsner pokonał Łukasza Bugara przez poddanie (balacha) w rundzie pierwszej
66 kg: Daniel Rutkowski pokonał Mateusza Sińskiego przez TKO (uderzenia w parterze) w rundzie drugiej
77 kg: Kamil Oniszczuk pokonał Maksyma Potapowa przez poddanie (duszenie trójkątne) w rundzie pierwszej
120 kg: Michał Orkowski pokonał Łukasza Łysoniewskiego przez TKO (uderzenia w parterze) w rundzie drugiej
84 kg: Adam Biegański pokonał Piotra Przepiórkę przez poddanie (duszenie) w rundzie drugiej
66 kg: Krystian Krawczyk pokonał Damiana Zorczykowskiego jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 30-27, 29-28)

Karta wstępna (walka półzawodowa):

66 kg: Piotr Kacprzak pokonał Daniela Matuszka jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

                                                                                            TFL 13 w Lublinie

Wyjątkowo mocne uderzenie, przygotowała federacja Thunderstrike Fight League, gdzie na 13 edycji swojej gali  odbyło się aż 15 pojedynków, a hala Lublińska Globus była wypełniona 3,5 tysiącami fanów.

 

Izabela Badurek i Barbara Nalepka to jedno ze starć Lublińskiej gali które dostarczyło sporo emocji, fani MMA byli z pewnością usatysfakcjonowani. Techniczne akcje w parterze, świetne obrony z obu stron i znakomita atmosfera na trybunach – ta walka najmocniej rozgrzała publiczność w hali Globus. Wygrała Badurek – pochodząca z Lublina zawodniczka (mająca na swoim koncie debiut w UFC) która rundzie ostatniej zaskoczyła rywalkę i ciosami w parterze zmusiła do przerwania zaciętego pojedynku.

Pojedynkiem wieczoru była walka Brazylijczyka – Guilherme Cadeną Martinsa z Hubertem Szmajdą. Cadena szukał sprowadzenia do parteru Polaka, jednakże tam nie miał pomysłu na Szmajdę i walka przeniosła się do płaszczyzny stójkowej. Chwilę później Brazyliczyk którego stylem bazowym jest właśnie BJJ, spróbował jeszcze jedną próbę sprowadzenia rywala do parteru. Skończyła się ona nieudanie, bo Cadena przyjął bardzo mocne kopnięcie w twarz, po którym upadł na matę. Do klatki weszli medycy, a Sędziowie zajęli Szymajdą i zdyskwalifikowali Polaka. Powód? Złamanie zasady trzech punktów podparcia.

Pełna rozpiska gali TFL 13 w Lublinie:

Walka wieczoru o pas kategorii lekkiej

70 kg: Guilherme Cadena Martins pokonał Huberta Szymajdę przez dyskwalifikację po nielegalnym kopnięciu na twarz, Runda 1

Druga walka wieczoru

59 kg: Izabela Badurek pokonała Barbarę Nalepkę przez TKO (ciosy w parterze), Runda 3

Karta główna

77 kg: Cezary Oleksiejczuk pokonał Jakuba Martysa przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2

93 kg: Rafał Kijańczuk pokonał Jonathana Casariego przez KO (ciosy w parterze), Runda 1

66 kg: Michał Folc pokonał Pawła Lisiewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2

66 kg: Sławomir Kołtunowicz pokonał Bartłomieja Wdowiaka przez poddanie (balacha), Runda 1

84 kg: Adrian Bartosińśki pokonał Wojciecha Żuchnika przez jednogłośną decyzję, Runda 3

77 kg: Karol Michalak pokonał Łukasza Talarowskiego przez poddanie (duszenie trójkątne), Runda 2

70 kg: Mariusz Skwarek pokonał Grzegorz Stelmasiewicz przez TKO (ciosy), Runda 1

Karta wstępna

77 kg : Marcin Skrzek pokonał Mateusza Makarowskiego przez poddanie (gilotyna), Runda 1

120 kg : Marcin Łuczyński pokonał Przemysława Chimczuka przez TKO (ciosy), Runda 3

77 kg: Artur Berezovskyi pokonał Michała Pacha przez niejednogłośną decyzję, Runda 3

86 kg: Jacek Buczko pokonał Marcina Izdebskiego przez TKO (ciosy), Runda 3

85 kg: Łukasz Bartnik pokonał Krystiana Sitko przez jednogłośną decyzję, Runda 3

70 kg: Paweł Sidor pokonał Kamila Gorala przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1

63 kg: Anna Tarsińska pokonała Monikę Kędzierską przez niejednogłośną decyzję, Runda 3

66 kg: Robert Ruchała pokonał Marcela Kachela przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 3

Grzegorz Prokop.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.