STSport

Jako ciekawostkę należy podać,iż Rocky „Snoway” pies strong mana i zawodnika sportów walki Kamila Bazelaka również zajmuje się „sportami siłowymi”. Rocky to Malamut Alaskan należący do jednej z najsilniejszych ras na świecie.

Podczas jednego z psich treningów w piaszczystym terenie przeciągnął z łatwością ważący niemal 1,5 tony samochód marki Volksvagen Golf V na odległość ponad dziesięciu metrów. „Rocky” jest tak silny,że podczas jednego ze spacerów bez problemów poturbował dwa agresywne owczarki niemieckie, które go zaatakowały.

– Ten pies nie zna strachu -powiedział Kamil Bazelak – Nie jest agresywny, lecz kiedy atakuje go jakiś inny pies nie ustępuje pola, nie wycofuje się. Radził sobie z amstafami, dobermanami, miał też zwycięskie starcie z rottweilerem. Nie widziałem jeszcze nigdy na oczy tak silnego psa – powiedział dumnie były strongman.

Nie od parady ta rasa psów nazywana jest na Alasce „Lokomotywą Północy”. Na co dzień Kamil Bazelak trenuje z Rocky’m biegając po lesie standardowy dystans od 10-12km. Towarzyszy im jeszcze jeden Malamut Alaskan,suka Mira „Wild Wind”.

Do innego rodzaju treningów jakiemu poddawane są psy strongmana należą  przeciągania ciężarowej opony używanej w koparkach i ładowarkach, a także przeciąganie obciążonych sań.

Malamuty używane były przez Indian z plemienia Mahlemiute do ciągnięcia ciężkich zaprzęgów,stąd we krwi mają rywalizację siłowo-wytrzymałościową.Malamuty to psy niezwykłe pod każdym względem.Z wyglądu przypominają wilki, są jednak łagodne dla człowieka, ale nie wobec innych psów.Wynika to z tego,że w przeszłości musiały walczyć o przywództwo w stadzie, o suki i pożywienie.Jako psy zaprzęgowe zostały wykorzystywane dopiero od 1896 roku, kiedy wybuchła gorączka złota,a poszukiwacze potrzebowali psów służących do przewożenia ciężkich ładunków.

Psy Kamila Bazelaka!

Categories: Filmy, Polecamy, Trening 0 like

9 komentarzy so far.

 1. lukasz napisał(a):

  Fajne te psy 🙂

 2. Skw prawda napisał(a):

  psy piękne osobiście miałem do czynienia z syberian huski, bardzo silny nie mogłem drania utrzymac na smyczy, dopiero kolczatka pomagała ale szkoda mi było jego pieknej sierści, widzę że pan bazelak to nawet psu sterydki aplikuje , nieładnie oj nieładnie ale jakies niedozywione te owczarki były bo normalnie to by tak latwo mu nie poszło z nimi, he

  • lukasz napisał(a):

   Kamil daje psom sterydy? SKW puknij się w głowę. Z tego co wiem,to ma łącznie 5 psów z tym jednego ze schroniska. Ten człowiek nigdy w żaden sposób ostro by nawet nie skarcił psa,co dopiero niszczył mu zdrowie jakimiś lekami.
   Często wypowiadasz się naprawdę ciekawie,ale czasami jak coś palniesz to normalnie z krzesła spadam

 3. Jeznacki napisał(a):

  Kim jest Bazelak….

 4. Jeznacki napisał(a):

  Kogo on obchodzi poza nim samym, on nawet jednej walki nie stoczył do końca z Walusiem a daje więcej wywiadów niż Mamed

 5. Jeznacki napisał(a):

  Dzisiaj już nawet nie sam Bazelak tylko psy Bazelaka… 😉

 6. radek napisał(a):

  Od dawna marzy mi się taki pies bo mieszkam w domku jednorodzinnym,ale słyszałem,ze one mocno przekopuja ogródki i morduja wszystkie zwierzeta takie jak kury,koty itd? Nie wiem jak to pogodzic własnie,bo moja siostra ma dwa koty.Jak sądzicie,mozna przyzwyczaic małego malamuta do kotów,tak aby im potem krzywdy nie zrobił jak dorosnie?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.