STSport

10 Listopada w małej Tauron Arenie odbędzie się gala organizowana przez Tomasza Drwala – SWD Szkoła Walki, gdzie odbędzie się aż 13 pojedynków MMA semi pro, w tym 4 zawodowe. W walce wieczoru wystąpi znany z występów dla FEN  – Łukasz Stanek (5-4) który skrzyżuje rękawice z doświadczonym, również znanym z występów dla Fight Exlusive Night – Mateuszem Strzelczykiem (8-6)

Łukasz Stanek to podopieczny Tomasza Jeruszki z MMAtadores Katowice, swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu 2017 roku, wygrywając na Spartan Fight ze Stanisłavem Zinchenko (6-6) z Ukrainy. Śląski zawodnik w zawodowej formule MMA debiutował w 2014 roku i od tego czasu stoczył 9 zawodowych pojedynków, 5 z nich wygrywając. Na rozkładzie pokonanych rywali, Stanek ma Rafała Pacanowskiego (0-1), Dawida Półtoraka (0-1) – to w dwóch pierwszych zawodowych walkach, następnie musiał uznać wyższość rywali – Adama Brzezowskiego (5-3) i Piotra Mroza (8-2) na PL MMA 66 w Ełku. Z trzech występów dla federacji FEN, Stanek wygrał z Adrianem Błeszyńskim (6-2) na 14 odsłonie gali Pawła Jóźwiaka, później zaś przegrał przez decyzję z Kamilem Gniadkiem (12-5) oraz Tomaszem Stasiakiem (6-0) odpowiednio na 16 i 18 edycji Fight Exlusive Night. W między czasie Stanek szybko wygrał także Nasirem Wejedą (0-1), na 9 odsłonie Young Blood Night Roberta Nossola, a w ostatnim pojedynku jak już wspominaliśmy wygrał na Spartan Fight z Stanisłavem Zinchenko.

Jego rywal Mateusz Strzelczyk (8-6), to zawodnik doświadczony, który zadebiutował w zawodowej formule MMA już w  2010 roku! Wówczas 19 letni zawodnik pokonał Marka Chwaliborskiego (5-3), następnie idąc za ciosem i tocząc pojedynki na galach m.in KSW Extra w Ełku (przegrana z Rubenem Crawordem (16-3), ACB (porażka z Arbi Agujevem  25-7), czy podobnie jak jego przeciwnik, na PL MMA ( wygrana z Dawidem Drobiną 8-4, przez decyzję) oraz w federacji FEN w którym Strzelczyk stoczył swój ostatni dotychczasowy pojedynek w 2016 roku, w którym to musiał uznać zwycięstwo Alberta Odzimkowskiego (10-3). Nie sposób nie napisać także o pojedynku Mateusza Strzelczyka z Pawłem Pawlakiem (14-3) w 2013 roku, przegranym przez Strzelczyka w trzeciej rundzie przez TKO.

Oprócz tego, na krakowskiej gali Wieczór Walk SWD zobaczymy klubowego kolegę Łukasza Stanka, amatorskiego mistrza świata z Włoch – Adriana Bobra (2-2) który w ostatniej swej walce przegrał z Ivanem Slavinskim (2-2) pod koniec drugiej rundy, na gali Carpatian Warriors w Jarosławiu w maju bieżącego roku. Adrian Bober to posiadacz czarnego pasa Karate Shotkan, występował na galach z cyklu Warriors of Life Championship gdzie pokonał Przemysława Lenartowicza (0-1) w formule semi pro, później w debiucie zawodowym odprawił Benjamina Sobowicza (0-2) na WLC 1, oraz błyskawicznie Adriana Recko (0-1) na WLC 3, natomiast w walce wieczoru drugiej odsłony gali Warriors of life Championship przegrał po zaciętej walce z Marianem Strusem (2-2) z Zamościa.

Przeciwnikiem Adriana Bobra został Piotr Przepiórka z Radomia (1-1), znany dla szerszej publiczności z pojedynku z Adamem Biegańskim (5-1) na Babilon MMA 3 w Radomiu. To jednak, co zawodnika Cross Fight Radom wyróżnia szczególnie, to jest fakt iż jest utytułowanym zapaśnikiem – m.in. Mistrzem Polski Seniorów w stylu klasycznym oraz wielokrotnym reprezentantem Polski i brązowym medalista Mistrzostw Świata FISU. Pojedynek karateki z zapaśnikiem zapowiada się bardzo ciekawie.

Pełna karta Walk gali SWD Wieczór walk:

KARTA WALK WIECZORU WALK SWD:

KARTA GŁÓWNA:
77 kg: Łukasz Stanek vs Mateusz Strzelczyk
70 kg: Krystian Blezień vs Sergiusz Uzarek
77 kg: Adrian Bober vs Piotrek Pepis Przepiórka
70 kg: Marcin „Miodożer” Zając vs Maksymilian Bartoszewicki
61 kg: Monika Kędzierska vs Joanna Popczyk

KARTA WSTĘPNA:
77 kg: Bartosz Kowal vs Michał Cichoń
84 kg: Bartłomiej Sapiecho vs Michał Wojtala
84 kg: Jacek Buczko vs TBA
70 kg: Dominik Wydra vs Piotr Koza
66 kg: Maciek Rębacz vs Daniel Nalepka
52 kg: Magda Czaban vs Aleksandra Mielczarek
61 kg: Kasjan Gerard Kaźmierczak vs TBA
77 kg: Kuba Cuber vs Gabriel Gotkowicz

BILETY DOSTĘPNE NA: HTTPS://WIECZORWALK.SWDGYM.COM

Pan Gie.

 

 

Leave a Reply