STSport

Witaj Kamilu. Mam do ciebie kilka pytań.Co sądzisz o sterydach?

Kamil Bazelak

Kamil Bazelak

Co sądzę o sterydach? Obecnie zażywanie ich jest powszechne zarówno w sportach siłowych, wytrzymałościowych jak i sportach walki. Osobiście nie znałem żadnego strongmana czy kulturysty, który nie brał by sterydów. Podobnie jest w sportach walki. Większość bierze i nikt nie musi uważać na kontrole antydopingowe bo takich po prostu nie ma..

Osobiście znam jedną osobę, która na 100% jest czysta. Jest nim Mamed Chalidow. To fenomen sportów walki, nie bierze żadnego wspomagania, trzyma głodówki związane z jego religią, a mimo to udało mu się wspiąć na szczyt. Mamed jest prawdziwym wzorem do naśladowania zarówno jako człowiek jak i sportowiec.

Jesteś więc przeciwny sterydom czy uważasz,że dobrze że istnieją?

Jestem przeciwny, gdyż one powodują szereg skutków ubocznych nie zawsze widocznych na początku stosowania. Niektóre reperkusje wychodzą po latach stosowania sterydów. Uważam, że w dniu dzisiejszym tak niesamowicie rozwinięta jest suplementacja, że nie ma potrzeby sięgania po anaboliki.

Kamil Bazelak

Kamil Bazelak

Dobrze zmieńmy temat. Jaki jest twój ulubiony zawodnik MMA obecnie?

Lubię kilku zawodników; Mauricio Shoguna Ruę, Andersona Silva, Brocka Lesnara, Alistaira Overrema, Wanderleia Silvę.

A twój ulubiony bokser?

Tomasz Adamek i Mike Tyson

Skoro jesteśmy przy Adamku to jaki wynik walki obstawiasz. Kto wygra. Adamek Czy Kliczko?

Myślę, że Tomasz Adamek wygra na punkty. Jest szybszy, bije dobre kombinacje składające się z serii kilku ciosów w przeciwieństwie do Dawida Haye, który uderzał pojedynczymi i podwójnymi ciosami.

Przejdźmy teraz do polityki Wybierasz się na wybory? Na jaką opcję polityczną będziesz głosować?

Nie wybieram się, nie interesuje mnie polityka pełna dzisiaj rozmaitych demagogów składających obietnice bez pokrycia. Jedne czego bym sobie życzył to nie mieszanie spraw religii z polityką. Kościół powinien zajmować się krzewieniem wiary a nie agitacją polityczną.

Nie chcesz więc rozmawiać o polityce?

Absolutnie nie.

Zatem z innej beczki? Czy słyszałeś wywiad z Mariuszem Pudzianowskim dla portalu Fightsport w którym wypowiadał się, że cię nie zna?

Owszem słyszałem. Nie rozumiem jednak przesłania tego wywiadu, ani też jego sensu. Nie chcę też sobie interpretować, co Mariusz Pudzianowski miał na myśli lub czego nie miał.
Przestałem usilnie dążyć do tego pojedynku. Szanuję Pudzianowskiego jako zawodnika, bo włożył mnóstwo ciężkiej pracy w to co robi, a ja potrafię docenić taki wysiłek. Jesteśmy skłóceni między sobą, ale to są nasze prywatne sprawy. Przestałem jednak w życiu kierować się negatywnymi emocjami. Jestem innym człowiekiem niż rok czy dwa lata temu. Zmieniłem system wartości i najważniejszy jest dla mnie Bóg i rodzina, a nie jakieś mało istotne sprawy.

Wracając do kwestii samego Mariusza Pudzianowskiego to jeśli federacja KSW zaproponuje mi kiedykolwiek walkę z Mariuszem na pewno się zgodzę, a gażą z walki wspomogę hospicjum w Łodzi i łódzkie schronisko dla zwierząt.  Jeśli Bóg by pozwolił to zwyciężyłbym w takiej walce, jeśli nie to z pokorą przyjąłbym porażkę. To są jednak sprawy futurystyczne i nie ma co bujać w obłokach. Trzeba zajmować się teraźniejszymi sprawami.

Dziękuję za rozmowę

Ja również dziękuję

autor:Łukasz Andrzejewski dla STSport

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.