STSport

Dzisiaj o 6:00 rano funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali Jarosława S. ps. Masa, Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz kierownika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego Grzegorza S. Tajemnicą poliszynela jest to, że „Masa” od dawna mieszkał w Łodzi, gdzie brał medialny ślub, a często można go było spotkać na siłowni w jednej z podłódzkich miejscowości. Sokołowski miał zatargi medialne z Mariuszem Pudzianowskim,  z którym chciał walczyć w 2014 roku, a także z Andrzejem Gołotą, z którym przegrał sprawę sądową o naruszenie dóbr osobistych.

– To duży sukces Biura Spraw Wewnętrznych. Długo czekaliśmy na tę chwilę, bo wiedzieliśmy, że nie jest to w dalszym ciągu uczciwy człowiek i ma dużo za paznokciami – mówi insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji w Łodzi.

Wraz z „Masą” zatrzymany został jego syn. Co ciekawe, do sprawy zatrzymano również dwóch wysokich rangą funkcjonariuszy. Jednym z nich jest kierownik z Krajowej Administracji Skarbowej, a drugim Naczelnik Wywiadu Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
– Czekamy na informacje z Prokuratury Krajowej. Gdy tylko dotrą one do KWP w Łodzi, komendant będzie podejmował decyzje adekwatne do sytuacji – mówi nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Zatrzymani mężczyźni dowiezieni zostali do Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w sprawie. Z naszych informacji wynika, że Masa i jego syn mają usłyszeć zarzuty wyłudzania kredytów i pożyczek. Masa miał też oferować łapówki naczelnikowi wywiadu kryminalnego w zamian za załatwienie pracy w policji dla znajomych świadka koronnego. Funkcjonariusze KAS i KWP usłyszą również zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
– Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prowadził od września 2015 roku wielowątkowe postępowanie dotyczące szeregu czynów zabronionych, w tym wymuszeń rozbójniczych i oszustw popełnianych na terenie całego kraju przez osoby biorące udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z postępowania tego 22 listopada 2017 roku wyłączone zostały materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych oraz składania przed organami procesowymi fałszywych zeznań – mówi prokurator Ewa Bielik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Po zatrzymaniu sześciu osób podejrzewanych dokonano szeregu przeszukań na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego. Sprawdzono nie tylko miejsca zamieszkania ale i miejsca pobytu podejrzanych osób. Przeszukano również siedziby firm prowadzonych przez podejrzanych oraz ich miejsca pracy pracy. W Prokuraturze Krajowej w Lublinie zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia szeregu przestępstw.
– Chodzi m.in. o wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Zarzuty dotyczą także czynów o charakterze korupcyjnym, czyli udzielania i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań – mówi Ewa Bielik.

źródło zdjęcia: CKM, Polsat

źródło informacji: KGP, KWP i E.I

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.