STSport

Rafał Jackiewicz przegrał z Leonardem Bundu w walce o pas mistrza Europy wagi średniej. Jego trener Fiodor Łapin radzi bokserowi zastanowić się nad sensem dalszej kariery.

– Cóż, Rafał ma już za sobą najlepsze lata. Kolejny raz nie podjął ryzyka. Sama obrona nie wystarczy – mówi szkoleniowiec polskiego boksera z grupy Ulrich KnockOut Promotions Fiodor Łapin. Budnu w jedenastej rundzie trafił Polaka w korpus. Ten po chwili padł na deski i został wyliczony. – Wiedzieliśmy o tej akcji, bo Budnu już tak wygrywał. Spora część walki w wykonaniu Rafała była na przeczekanie – mówi Łapin.

Pytanie co dalej z karierą 36-latka z Mińska Mazowieckiego? – Na pewno nie jest z nim coraz lepiej. Czas daje znać o sobie. Rafał musi się zastanowić nad dalszą karierą sportową, nad tym czy chce dalej walczyć – mówi Łapin.

autor: Przegląd Sportowy

One Response so far.

  1. BL pisze:

    Jackiewicz to bardzo przeciętny aby nie napisać słaby pięściarz i jest to fakt bezsprzeczny. Ale ktoś taki jak Fiodor Łapin nie może być trenerem pięściarzy mierzących w najwyższe tytuły! Nie ta liga kompletnie. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Fiodor Łapin jest dobrym trenerem na polskie realia, na gale o pietruszkę i walki z kelnerami, ale nie na pojedynki o jakiekolwiek mistrzowskie pasy, do tak ambitnych celów potrzebny jest trener z prawdziwego zdarzenia, w Polsce to jedynie Andrzej Gmitruk, poza polską naturalnym kierunkiem wydaje się USA.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.